تبلیغات

    کارگاه آموزشی پرورش کرم خاکی,
    کارگاه پرورش کرم خاکی تهران تلفن,
    کود ورمی کمپوست و کرم کرم ایزینیا فتیدا ورمی کمپوست,
    طراحی و راه اندازی کارگاه پرورش کرم خاکی,
    تحقیق در مورد پرورش کرم ابریشم عکس,

کی دیگر از نکات بستر سازی شستو شوی کود هستش.اینکار برای از بین بردن شوری  کود و نیز پایین اوردن  ph  کود استفاده میشود و در انالیز نهایی ورمی کمپوست تاثیر گذار است.

خیلی فارم ها را دیدم که با مشاوره های غلط چه هزینه های گزافی برای شستن این کود کردند و برای اینکار چه زحمت های بیهوده  ای به خود میدهند. چندتا نیروی کار را فقط اسیر همین شست و شوی ساده کرده اند.

کار ساده است. همین که بوی تندی که از کود بلند میشود و اصطلاحا  تندی ان دماغ را میزند , از بین رفت دیگر کار شست و شو تمام شده.البته این روش تشخیص نیاز به اندکی تبحر دارد مگر اینکه شما قبلا کودولوژی ( یا همان علم کود شناسی) را پاس کرده باشید.

نکته کلیدی:

 حواستون باشه لازم نیست که شما با صابون و مایع ظرف شویی کود را بشویید !!!!!

بخاطر داشته باشید که برای تولید ورمی کمپوست میتواند از عقل و درایت خود هم  بهره بگیرید ولی هر کاری میکنید نباید خود را  به زحمت بیاندازید .هرکاری که از زحمات تولید کم کند درست است و شما میتوانید با خیال راحت آن کار را انجام بدهید.

یکی دیگر از کارهایی که نرخ رشد کرم ها را افزایش میدهد هوادهی میان دوره است.وقتی پشته ها برای مدت زیادی مانده باشند بهم فشرده میشوند و اکسیژن مناسب به بستر نمیرسد برای جلوگیری از اینکار باید در زمان مناسب بستر را اندکی زیر و رو کنید.

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha